حقوقي

حقوقي

مشخصات فنی کونیگ‌ زگ Agera R

نقد و بررسی تخصصی کونیگ‌زگ Agera R

زمانی که سخن از برترینها می آید، دو برند مستقل همیشه بوده اند که یک سر و گردن بالاتر از سایر خودروسازان هستند ؛ پاگانی و کونیگ‌زگ. هر دوی این کمپانی‌ها را به نسبت می‌توان در میان تازه‌ واردان این صنعت قرار داد، با این حال هر دوی آن‌ها توانسته‌اند در مدت کوتاهی که از عمرشان می‌گذرد خودشان را به عنوان برترین‌های این کلاس ثابت کنند. عرضه‌ی پاگانی هوایرا (Huayra) باعث شد تا کمپانی کونیگ‌زگ هم عرصه‌ی رقابت را خالی نگذاشته و با مدل تازه‌ی کونیگ‌زگ آگرا آر (Agera R) آتش این جنگ را داغ‌ تر کند.


 


کریستین ون کونیگ‌زگ را به بهترین شکل می‌توان یک مخترع توصیف کرد که خلاقیت او در مدل تازه‌ی Agera R به وضوح دیده می‌شود. به جای اینکه اجزای مختلف خودرو از کمپانی‌های تولیدکننده‌ی قطعات عمده خریداری شود، بسیاری از بخش‌های Agera R به صورت سفارشی توسط مهندسین داخلی خود کمپانی کونیگ‌زگ در آنگلهلم سوئد ساخته شدند. کونیگ‌زگ حتی دست به توسعه‌ی یک پیشرانه‌ی V-8 منحصر به فرد برای این مدل زده است.


مشخصات فنی کونیگ‌ زگ Agera R

 این ابرخودرو مجهز به یک موتور هشت سیلندر 32 سوپاپ با آرایش‌ V‌ شکل است که مجهز به دو توربوی دوقلو است که قادر است حداکثر قدرت 1144 اسب‌بخار را تولید کند و حداکثر گشتاور 1271 نیوتون متر را در اختیار راننده قرار دهد. این قدرت عظیم از طریق یک جعبه دنده‌ی دو کلاچه‌ی اتوماتیک هفت دنده با قابلیت تعویض دنده که پشت فرمان قرار دارد به محور عقب خودرو منتقل می‌شود .


بررسی کونیگ‌ زگ Agera R

بررسی کونیگ‌ زگ Agera R

سریع‌ترین خودروی جهان

 این ابرخودرو  در زمان 2.8 ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر و در زمان 14.53 ثانیه این خودروی 1430‌کیلوگرمی به سرعت 300 کیلومتر میرسد که حتی در سرعت بالای 300 کیلومتر هم شتاب‌گیری فوق‌العاده‌ای دارد و از نفس نمی‌افتد و حداکثر سرعتی بالای 430 کیلومتر را به ثبت می‌رساند که فوق‌العاده است و سریع‌ترین خودروی جهان را لقب گرفت.


عملکرد و پیشرانه‌ی خودرو

پیشرانه‌ی 5.0 لیتری V-8 که کونیگ‌زگ Agera R به آن مجهز شده در کنار تمامی اجزای متصل به آن از جمله فلایویل (flywheel)، کلاچ، سیستم روغن‌کاری خشک، اگزوز، توربوشارژر و سیستم مانیفولد، تنها وزنی معادل 197 کیلوگرم دارد که به طرز شگفت‌آوری در مقایسه با قدرت خروجی آن سبک محسوب می‌شود.


این سیستم بسیار قدرتمند میباشد و با وجود فعالیت در فشار 28 بار ، مسائل ایمنی به بهترین شکل در آن رعایت میشود. یکی از رازهایی که دسترسی به قدرت خروجی بی‌نظیر از پیشرانه‌ای نسبتاً کوچک را در Agera R میکند، طراحی منحصربه‌فرد محفظه‌ی احتراق و فلسفه‌ی تازه‌ای میباشد که در خصوص دینامیک سیستم‌های ورودی به پیشرانه مورد توجه قرار گرفته است.


 


مشخصات فنی کونیگ‌ زگ Agera R

مشخصات فنی کونیگ‌ زگ Agera R

 


به طور کلی، کونیگ‌زگ Agera R می‌تواند حداکثر قدرت 960 اسب بخار را با سوخت معمول 95 اکتان و یا 1140 اسب بخار را با سوخت زیستی E85 تولید نماید. نباید از خاطر برد که کونیگ‌زگ همچنان مصرف سوخت 17.7 لیتری به ازای هر 100 کیلومتر رانندگی را حفظ کرده و به آخرین استانداردهای روز جهان در آلایندگی دست یافته است. نیروی خروجی از پیشرانه‌ی این مدل از طریق یک گیربکس هفت سرعته‌ی دوال کلاچ به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. این گیربکس سیستم کلاچ خشک و مرطوب را با هم ترکیب میکند تا به سرعت تعویض فوق‌العاده‌ای دست یابد و از این حیث، سبک‌تر، سریع‌تر و مطمئن‌تر از گیربکس‌های مشابه میباشد.


برای مشاهده عکس ها و فیلم ها و مشخصات کلی این ابر ماشین که جزو پرسرعتترین ماشین های جهان است به لینک منبع این مطلب مراجعه کنید: 

منبع خبر : http://www.fanie.ir/koenigsegg/

منبع : http://www.fanie.ir/


 


(0) نظر

صلاحیت هیات حل اختلافات بورس اوراق بهادار

صلاحیت هیات حل اختلافات بورس اوراق بهادار

 در شاخه :دعاوی حقوقی

صلاحیت هیات حل اختلافات بورس اوراق بهادار

دامنه صلاحیت هیات داوری را به دو اعتبارمیتوان  تقسیم کرد :


   یک : از حیث  اشخاص یعنی کلیه  اشخاص  حقیقی و حقوقی که به عنوان  قعال بازار شناخته شده و تحت شمول قانون بازار اوراق بهادار و تحت نظارت نهادهای نظارتی همچون سازمان  بورس و اوراق بهادار و کانون ها و بورس ها و ….فعالیت حرفه ای میکنند .در صورت حدوث اختلاف حرفه ای مرجه رسیدگی به آن هیات داوری است نه مراجع قضایی .سایر اشخاص حقیقی و حقوقی که تحت شمول قانون بورس اوراق بهادار قرار ندارند رسیدگی به اختلافات آنها در صلاحیت این هیات قرار نمیگیرد.


   دو: از حیث موضوع نیز در قانون قدیم بورس مصوب سال ۱۳۴۵ آمده بود که هیات داوری صلاحیت رسیدگی به اختلافات میان کارگذاران با یکدیگر و به اختلافات میان فروشندگان یا خریداران یا کارگزاران  که ناشی از معاملات بورس باشد را بر عهده دارد.


 


صلاحیت مبتنی بر بازار هیات داوری ، حل اختلافات بورس اوراق بهادار

    بدین معنا  که هیات داوری هم صلاحیت ملی و کشوری دارد و هم صلاحیت رسیدگی به دعاوی له یا علیه اتباع خارجی که در چارچوب قانون بازار و آیین نامه ها و دستورالعمل های مربوطه اقدام به فعالیت حرفه ای در بازار می کنند.


از آنجا که هیات داوری ماهیتاً «داوری» اختیاری یا سازمانی محسوب نشده بلکه یک مرجع شبه قضایی با صلاحیت قانونی و ذاتی خاص به شمار می رود، لذا برخی از اصحاب دعاوی مطروحه در این مرجع یا وکلای آنان، به تصور این که این مرجع داوری اختیاری می باشد، ایراد عدم صلاحیت هیات به استناد اصل ۱۳۹ قانون اساسی را مطرح می کنند. مطابق این اصل صلح دعاوی راجع به اموال عمومی و دولتی یا ارجاع آن به داوری در هر مورد، موکول به تصویب هیات وزیران است و باید به اطلاع مجلس برسد


   از آنجا که داوری مندرج در قانون آئین دادرسی مدنی امری اختیاری بوده و داوری مقرر در ماده ۳۶ قانون بازار اوراق بهادار تکلیف قانونی است و رسیدگی به اختلافات اشخاص ذیربط ناشی از فعالیت حرفه ای آنها در صورت عدم سازش الزاما توسط هیئت داوری صورت می گیرد، لذا این مرجع صلاحیت رسیدگی به دعاوی علیه شرکت های دولتی را نیز بر عهده دارد.


برای مشاهده ادامه این مطلب به منبع این مطلب در لینک زیر مراجعه کنید.

منبع :http://www.hdg-law.ir/stock-exchange-disputes/

(0) نظر

استعلام از امور آب توسط شهرداری

📌 استعلام از امور آب توسط شهرداری

آیا شهرداری مکلف است هنگام صدور پروانه حریم و بستر رودخانه را از امور آب استعلام نماید؟

‏به استناد ماده ۱۳ آیین نامه تعیین حریم و بستر رودخانه ها مصوب ۱۳۷۸ شهرداری ها مکلفند قبل از اجرای طرح های مربوط به خود و صدور پروانه، بستر و حریم رودخانه ها، انهار، مسیل ها، مرداب ها و برکه های طبیعی را استعلام نمایند متخلفان از این ماده تعقیب و مجازات می شوند. همچنین بر اساس تبصره ماده ۲ همین آیین نامه کلیه مراجع تعیین کننده کاربری و صادر کننده پروانه مکلفند قبل از تغییر کاربری یا صدور هرگونه مجوزی از جمله صدور پروانه در حریم رودخانه ها و … نسبت به کسب نظریه آب منطقه ای مربوط در رابطه با کمال انتفاع و عدم ضرر برای موضوع مورد نظر اقدام کند


📌تاخیر در دریافت پروانه ساختمان

در دی ماه سال ۱۳۹۷ جهت دریافت پروانه ساختمان برای قطعه زمین قولنامه ای شخصی به شهرداری مراجعه نموده بعد از تشکیل پرونده و طی کلیه مراحل قانونی و پرداخت عوارض و … شهرداری پروانه ساخت را به مالک نداده و مالک اقدام به احداث ساختمان (پارکینگ و طبقه اول نیمه کاره) نموده است در شهریور ماه ۱۳۹۸ شهرداری دوباره از زمین بازدید نموده و تشکیل پرونده تخلفات (بدون پروانه ساختمان) و ارجاع به کمیسیون ماده ۱۰۰ و کمسیون هم رای به ابقاء با جریمه و عوارض نموده است حالا واحد درآمد اعلام نموده باید پرونده قبلی را از سیستم حذف نمایند و دوباره تشکیل پرونده دهند و با قیمت و تعرفه امسال اقدام به دریافت عوارض نمایند که چندین برابر بالاتر از سال قبل می باشد. ضمناً همه مراحل قانونی (تهیه نقشه، نظام مهندسی، آتش نشانی) سال قبل انجام شده است فقط پروانه ساختمان دریافت نکرده است لطفا در این مورد راهنمائی کنید.


برای مشاهده ادامه مطلب به منبع این خبر مراجعه کنید : 

منبع : http://www.hdg-law.ir/water-municipality/

(1) نظر
X